Biuletyn Informacji Publicznej
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

W dniach od 5 do 18 września 2022 r. w ramach obchodów 100-lecia sądownictwa administracyjnego na terenach dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego, na Placu Teatralnym w Bydgoszczy, odbędzie się wystawa okolicznościowa, zorganizowana przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy przy współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy.

Udostępnione zostaną materiały dotyczące działalności Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Toruniu w latach 1920-1939, powstania Naczelnego Sądu Administracyjnego Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy.

Jednocześnie, w dniach od 5 do 18 września 2022 r., w budynku WSA w Bydgoszczy przy ul. Jana Kazimierza 5, odbędzie się wystawa poświęcona Najwyższemu Trybunałowi Administracyjnemu, opracowana przez pracowników Naczelnego Sądu Administracyjnego we współpracy z Archiwum Akt Nowych oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Wystawy oraz  przygotowane opracowanie dotyczące 100-lecia sądownictwa administracyjnego na terenach dzisiejszego województwa kujawsko-pomorskiego stanowią część ogólnopolskich obchodów 100 rocznicy powstania Najwyższego Trybunału Administracyjnego (NTA) i wojewódzkich sądów administracyjnych w Katowicach, Poznaniu i w Toruniu.

 

drukuj całą stronę

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2486
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2022-08-30 09:53:40